سرای تاریخ
سرای تاریخ |مرجعی کامل درباره تاریخ ایران و جهان
 موقعیت شما در سایت : سرای تاریخ » صفحه نخست » مجله الکترونیکی » آموزشی » نمونه سوال » سوالات درس به درس تاریخ(۱) (پایه دهم انسانی )
خبرهای سایت
  •   دسته بندی : نمونه سوال, آموزشی
  •   نویسنده :ابوالفضل فدائی
  •   تاریخ انتشار : 1399/07/03
  •   بازدید :57 بار
  •   بدون دیدگاه
سوالات درس به درس تاریخ(1) (پایه دهم انسانی )

کتاب تاریخ (۱) ایران و جهان باستان 

توضیحات: 

کتاب تاریخ (۱) ایران و جهان باستان دارای سه فصل است. در فصل اوّل با عنوان تاریخ‌شناسی، شما دربارۀ موضوع علم تاریخ، روش پژوهش و منابع آن علم، مطالعه و کاوش خواهید کرد. محتوای این فصل به شما کمک می‌کند که پی ببرید تاریخ چگونه و با استفاده از چه منابع و مآخذی، پژوهش و نوشته می‌شود. فصل دوم کتاب به تاریخ جهان و فصل سوم به تاریخ ایران در دوران باستان اختصاص دارد. انتظار می‌رود که شما بخشی از آموخته‌هایتان در فصل اوّل را در فصل‌های دوم و سوم، به کار بندید و مهارت کاوشگری خود را تقویت نمایید.

 

ردیف
درس
عنوان درس
دانلود فایل
۱ اول تاریخ و تاریخ نگاری
۲ دوم تاریخ ؛ زمان و مکان
۳ سوم باستان شناسی ؛در جست و جوی میراث فرهنگی
۴ چهارم پیدایش تمدن ؛ بین النهرین و مصر
۵ پنجم هند و چین
۶ ششم یونان و روم
۷ هفتم مطالعه و کاوش در گذشته های دور
۸ هشتم سپیده دم تمدن ایرانی
۹ نهم ورود آریایی ها تا پایان هخامنشیان
۱۰ دهم اشکانیان و ساسانیان
۱۱ یازدهم آیین کشور داری
۱۲ دوازدهم جامعه و فرهنگ
۱۳ سیزدهم اقتصاد و معیشت
۱۴ چهاردهم دین و اعتقادات
۱۵ پانزدهم زبان و آموزش
۱۶ شانزدهم هنر و معماری

 

کتاب تاریخ (1) ایران و جهان باستان  کتاب تاریخ دهم، در چارچوب رویکرد و اهداف اسناد تحولی (سند تحول بنیادین و سند برنامۀ درسی ملّی) و در ادامۀ برنامۀ درسی مطالعات اجتماعی دورۀ اوّل متوسطه تدوین و تألیف شده است. رویکرد خاص این کتاب، توجه و تأکید بر توسعۀ سواد تاریخی، تحکیم هویت فردی و جمعی مترّبیان و کمک به ارتقای تربیت سیاسی و اجتماعی آنان، به عنوان یک شهروند مطلوب است. دوره تحصیلی: دوره دوم آموزش متوسطه› متوسطه نظری› علوم انسانی› پایه دهم توضیحات:  کتاب تاریخ (1) ایران و جهان باستان دارای سه فصل است. در فصل اوّل با عنوان تاریخ‌شناسی، شما دربارۀ موضوع علم تاریخ، روش پژوهش و منابع آن علم، مطالعه و کاوش خواهید کرد. محتوای این فصل به شما کمک می‌کند که پی ببرید تاریخ چگونه و با استفاده از چه منابع و مآخذی، پژوهش و نوشته می‌شود. فصل دوم کتاب به تاریخ جهان و فصل سوم به تاریخ ایران در دوران باستان اختصاص دارد. انتظار می‌رود که شما بخشی از آموخته‌هایتان در فصل اوّل را در فصل‌های دوم و سوم، به کار بندید و مهارت کاوشگری خود را تقویت نمایید.   ردیف درس عنوان درس دانلود فایل 1 اول تاریخ و تاریخ نگاری 2 دوم تاریخ ؛ زمان و مکان 3 سوم باستان شناسی ؛در جست و جوی میراث فرهنگی 4 چهارم پیدایش تمدن ؛ بین النهرین و مصر 5 پنجم هند و چین 6 ششم یونان و روم 7 هفتم مطالعه و کاوش در گذشته های دور 8 هشتم سپیده دم تمدن ایرانی 9 نهم ورود آریایی ها تا پایان هخامنشیان 10 دهم اشکانیان و ساسانیان 11 یازدهم آیین کشور داری 12 دوازدهم جامعه و فرهنگ 13 سیزدهم اقتصاد و معیشت 14 چهاردهم دین و اعتقادات 15 پانزدهم زبان و آموزش 16 شانزدهم هنر و معماری  

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
0 bigtheme
دریافت مطلب بصورت پی دی اف
راستی!ما یک راه نزدیک برای در کنار شما بودن پیدا کردیم...
ابوالفضل فدائی
مؤسس سرای تاریخ | هرچه درگذشته بیشتر تأمل کنیم، هم خود را بهتر می‌شناسیم و هم جامعه‌مان را؛ زیرا همه پدیده‌ها و رفتارهای فردی و اجتماعی، ریشه درگذشته دارد. با شناخت بیشتر این ریشه‌ها، می‌توانیم ارزیابی درست‌تری از خود داشته باشیم، از کرده‌هایمان خواه فردی، خواه اجتماعی درس بگیریم. می‌توانیم راه‌حل‌های مناسب برای مشکلات و مسائل اجتماعی ارائه کنیم، نیازهای واقعی‌مان را تشخیص دهیم و در راه سعادت و کامیابی گام برداریم. .

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تگ ها سرای تاریخ ، سایت تاریخی ، دانلود ، مقالات ، داستان های تاریخی ،تاریخ ، مطالب تاریخی ، زندگینامه ها ، سایت سرای تاریخ ، وب سایت سرای تاریخ ، تاریخ