به روز رسانی شده در : جمعه 28 اردیبهشت 1403 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
قوانین وب سایت سرای تاریخ

مالکیت مادی، معنوی، فکری و سایر مالکیتهای نرم افزاری و سرویس ها در اختیار وب سایت سرای تاریخ می باشد. …

مالکیت مادی، معنوی، فکری و سایر مالکیتهای نرم افزاری و سرویس ها در اختیار وب سایت سرای تاریخ می باشد.

قوانین باز نشر مطالب و محتواهای سایت:

مقررات این سایت منطبق با قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۸ که در حال حاضر در کل کشور اجرایی است، تنظیم شده است. عدم رعایت این مقررات به عنوان نقض مقررات جاری کشور قابلیت پیگرد قانونی دارد.

از آنجایی که با توجه به قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۸ موارد زیر تحت حمایت کپی رایت قرار نمی گیرند، سایت سرای تاریخ در این دسته از موارد هیچ گونه ادعایی ندارد:

 1. کلیه قوانین و مقررات عمومی از قبیل قانون اساسی کشور، قوانین عادی و آیین نامه ها و همچنین مفاد کنوانسیونها و توافقات دوجانبه یا چند جانبه بین المللی.
 2. کلیه متون رسمی اداری از قبیل ابلاغیه ها، دستورالعمل ها، بخشنامه ها، آگهی های عمومی و سایر دستورات اداری.
 3. کلیه متون قضایی از قبیل احکام و قراردادها، آراء وحدت رویه و سایر تصمیمات قضایی صادره از مراجع قضایی
 4. سخنرانی های ایراد شده در مجامع عمومی رسمی از قبیل مجلس شورای اسلامی، شورای شهر، دادگاه علنی
 5. مجموعه منتشر شده از آثار توسط مقامات عمومی مانند مجموعه قوانین موجود درروزنامه رسمی کشور
 6. سایر متون رسمی صادره از مقامات عمومی برای اطلاع رسانی
 7. ترجمه رسمی موارد بالا
 8. اخبار روز و گزارش رویدادهای مختلف به منظور اطلاع رسانی

 

به غیر از موارد بالا، سایر موارد که در ادامه به آنها اشاره شده است، تحت حمایت قانون کپی رایت قرار دارد و رعایت حقوق مادی و معنوی موجود در این دسته از آثار و نوشتارهای سایت با جدیت مونیتور و پیگیری می شود. عدم رعایت این مقررات به عنوان نقض مقررات جاری کشور قابلیت پیگرد قانونی دارد.

 1. طراحی گرافیک ، صفحه آرایی، پیکربندی و برنامه نویسی سایت سرای تاریخ بطور کامل  بصورت شخصی  طراحی شده  و کلیه حقوق آن محفوظ و متعلق به وب سایت سرای تاریخ  می باشد و هرگونه شبیه سازی و مهندسی معکوس از کلیه ساختار سایت ممنوع میباشد.
 2. عناوین و منوهای سایت تحت حمایت کپی رایت می باشد و حقوق مادی و معنوی آن محفوظ و متعلق به سایت سرای تاریخ می باشد.
 3. کدهای html و url های صفحات نیز مطابق با ماده ۲ قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان برای سایت سرای تاریخ محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری و استفاده از آنها در سایتهای دیگر ممنوع است.

 

قوانین عمومی سایت:

 • وب سایت سرای تاریخ  در قبال توضیحاتی که همراه با نوشتارهای این تارنما و به منظور معرفی آن در وب سایت‌ها یا وبلاگ‌ها ارائه می‌شود و نیز در قبال کامنت‌هایی که بر نوشته‌های این سایت در هرجایی غیر از خود این تارنما از جمله در شبکه‌های اجتماعی یا دیگر وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها گذارده می‌شود، مسوولیتی ندارد.
 • سرای تاریخ هیچ گونه مسؤولیتی را در ارتباط با در دسترس نبودن به خاطر عوامل غیر قابل پیش بینی یا خارج از کنترل بر عهده نمی گیرد. همچنین مدیریت این وب‌سایت می تواند در شرایطی که سایت نیاز به تغییر سرور، تعمیرات یا توسعه فنی داشته ‌باشد با اطلاع قبلی به کاربران تا رفع مشکل به حالت معوق درآورد.

 

تنها با رعایت شرایط و ضوابط زیر می توانید از مطالب وب سایت سرای تاریخ  بازنشر و استفاده کنید.

 • بازنشر کامل یا بخشی از مطالب وب سایت سرای تاریخ  با ذکر نام منبع ( سرای تاریخ ) و درج لینک مستقیم Hyperlink صفحه منبع در انتهای مطلب مربوطه مجاز است.
 • بازنشر و استفاده از تصاویری که نام sarayetarikh.ir.یا  سرای تاریخ در آنها ذکر شده ، تنها با حفظ watermark  سرای تاریخ ، مجازا ست و هر گونه حذف نام و نشان  وب سایت سرای تاریخ
 • انتشار مطالب وب سایت سرای تاریخ   در اپلیکشن ها و رسانه های چاپی، تنها با ذکر منبع ( سرای تاریخ ) مجاز است.
 • هرگونه کپی از مطالب وب سایت سرای تاریخ  توسط وب سایت های خبرخوان و ربات های خبرخوانی غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی خواهد شد.
 • تمام رسانه ها اعم از روزنامه ها و نشریات و سایت های اینترنتی ، برای کپی کامل از مطالب وب سایت سرای تاریخ   شامل: عکس ها و فیلم های (اختصاصی یا برگردان) موافقت می کنند که هیچ تغییری در آنها اعمال نکنند ، و با رعایت نکات فوق مطلب مورد نظر را بازنشر کنند.
 • بنا به دلایلی برخی از مطالب ما تحت هیچ عنوان قابل نشر و استفاده نیستند ، که در آخر هر مطلب چنانچه شامل این بند باشند /  سرای تاریخ به عنوان منبع مطلب  درج  خواهد شد.

https://sarayetarikh.ir/?p=7197
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “قوانین وب سایت سرای تاریخ

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد