سرای تاریخ
سرای تاریخ |مرجعی کامل درباره تاریخ ایران و جهان
 موقعیت شما در سایت : سرای تاریخ » صفحه نخست » مجله الکترونیکی » آموزشی » نمونه سوال » سوالات درس به درس تاریخ(۳) (پایه دوازدهم انسانی )
خبرهای سایت
  •   دسته بندی : نمونه سوال, آموزشی
  •   نویسنده :ابوالفضل فدائی
  •   تاریخ انتشار : 1399/07/03
  •   بازدید :79 بار
  •   بدون دیدگاه

محتوا و مطالب کتاب تاریخ ۳، اختصاص به دورۀ معاصر تاریخ ایران و جهان دارد. با توجه به تأثیر فزایندۀ حوادث جهانی بر رویدادها و تحولات ایران در دوران معاصر، مطالب تاریخ جهان و ایران به شکل درهم‌تنیده و بدون بخش‌بندی تدوین و ساماندهی شده است. این درهم تنیدگی به دانش آموزان کمک می‌کند که تأثیر متقابل رویدادهای خارجی و اتفاقات داخلی را راحت‌تر و بهتر درک کنند.

ردیف
درس
عنوان درس
دانلود فایل
۱ اول  تاریخ نگاری و گونه های منابع دوره معاصر
۲ دوم  ایران و جهان در آستانه دوره معاصر
۳ سوم ایران و جهان در آستانه دوره معاصر
۴ چهارم  اوضاع اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی عصر قاجار
۵ پنجم انقلاب مشروطه ایران
۶ ششم جنگ جهانی اول و ایران
۷ هفتم  ایران در دوره حکومت رضا شاه
۸ هشتم جنگ جهانی دوم و جهان پس از آن
۹ نهم  نهضت ملی شدن صنعت نفت
۱۰ دهم  انقلاب اسلامی
۱۱ یازدهم  استقرار و تثبیت  نظام جمهوری اسلامی
۱۲ دوازدهم جنگ تحمیلی و دفاع مقدس

 

محتوا و مطالب کتاب تاریخ 3، اختصاص به دورۀ معاصر تاریخ ایران و جهان دارد. با توجه به تأثیر فزایندۀ حوادث جهانی بر رویدادها و تحولات ایران در دوران معاصر، مطالب تاریخ جهان و ایران به شکل درهم‌تنیده و بدون بخش‌بندی تدوین و ساماندهی شده است. این درهم تنیدگی به دانش آموزان کمک می‌کند که تأثیر متقابل رویدادهای خارجی و اتفاقات داخلی را راحت‌تر و بهتر درک کنند. دوره تحصیلی:  دوره دوم آموزش متوسطه› متوسطه نظری› علوم انسانی› پایه دوازدهم توضیحات : در این کتاب نیز همچون کتاب‌های تاریخ 1 و تاریخ 2، تجزیه‌وتحلیل و فهم زمینه‌ها، علل، آثار و پیامدهای رویدادها و تحولات تاریخی موردتوجه و تأکید است و به‌هیچ‌وجه انباشت ذهنی و به خاطر سپردن جزئیات توصیه نمی‌شود. هدف درس و کتاب تاریخ، محدود و منحصر به انتقال و به خاطر سپردن برخی اطلاعات مربوط به گذشته نیست، بلکه هدف تقویت علاقه به علم تاریخ، ارتقای مهارت‌های کاوشگری علمی، فراهم آوردن فرصت‌هایی برای مطالعه، بررسی علل، آثار و نتایج برخی رویدادها و ارزیابی نقش و تأثیر شخصیت‌های بزرگ تاریخی است. ردیف درس عنوان درس دانلود فایل 1 اول  تاریخ نگاری و گونه های منابع دوره معاصر 2 دوم  ایران و جهان در آستانه دوره معاصر 3 سوم ایران و جهان در آستانه دوره معاصر 4 چهارم  اوضاع اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی عصر قاجار 5 پنجم انقلاب مشروطه ایران 6 ششم جنگ جهانی اول و ایران 7 هفتم  ایران در دوره حکومت رضا شاه 8 هشتم جنگ جهانی دوم و جهان پس از آن 9 نهم  نهضت ملی شدن صنعت نفت 10 دهم  انقلاب اسلامی 11 یازدهم  استقرار و تثبیت  نظام جمهوری اسلامی 12 دوازدهم جنگ تحمیلی و دفاع مقدس  

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
0 bigtheme
دریافت مطلب بصورت پی دی اف
راستی!ما یک راه نزدیک برای در کنار شما بودن پیدا کردیم...
ابوالفضل فدائی
مؤسس سرای تاریخ | هرچه درگذشته بیشتر تأمل کنیم، هم خود را بهتر می‌شناسیم و هم جامعه‌مان را؛ زیرا همه پدیده‌ها و رفتارهای فردی و اجتماعی، ریشه درگذشته دارد. با شناخت بیشتر این ریشه‌ها، می‌توانیم ارزیابی درست‌تری از خود داشته باشیم، از کرده‌هایمان خواه فردی، خواه اجتماعی درس بگیریم. می‌توانیم راه‌حل‌های مناسب برای مشکلات و مسائل اجتماعی ارائه کنیم، نیازهای واقعی‌مان را تشخیص دهیم و در راه سعادت و کامیابی گام برداریم. .

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تگ ها سرای تاریخ ، سایت تاریخی ، دانلود ، مقالات ، داستان های تاریخی ،تاریخ ، مطالب تاریخی ، زندگینامه ها ، سایت سرای تاریخ ، وب سایت سرای تاریخ ، تاریخ